Snad každý vám dá za pravdu, že byt by měl sloužit hlavně k odpočinku, relaxaci a nabrání nových sil. Dnešní doba je hektická a hodně lidí vyhledává po náročném pracovním dni klidné a pohodové útočiště. A právě to by si měli lidé umět zajistit. Každý byt by měl být pro majitele nebo podnájemníka oázou. Už výběr správné lokality pro bydlení je klíčový. Jako příklad nám poslouží třeba bydlení v sousedství frekventované silnice, železnice nebo letiště. Tomu se snažte vyhnout. Velkou výhodou je také štěstí na sousedy.
-
V panelákové zástavbě bývá většinou všechno slyšet a proto je prioritou číslo jedna správné odhlučnění. Nelitujte peněz a investujte do něj, protože z hlediska dlouhodobého bydlení by se jeho absence brzy projevila. Okolní sousedé mohou být zvyklí chodit déle spát a vás by mohlo rušit jejich ponocování.
-
Interiér udržujte v čistotě, pravidelně uklízejte a větrejte. Není nic horšího, než když se vytvoří plíseň. Špatně se odstraňuje a pobyt v takovém prostředí není vůbec zdravý. Z vdechování sporů plísně se může rozvinout astma nebo vleklé problémy dýchacích cest. Zvláště malé děti by se neměly vystavovat takovému riziku.
-
Berte v potaz výběr materiálu, ze kterého bude vyroben váš nábytek. Při výrobě se často používají různá mořidla, laky a látky, které mají neblahý účinek na lidské zdraví. Při dlouhodobém pobytu v málo větraných místnostech zvláště v zimě, v kombinaci s nevhodným nábytkem, snadno vznikne bolest hlavy a může se objevit i lehká otrava.
V neposlední řadě dbejte na to, abyste nebyli rušeni špatně zvolenou výmalbou nebo tapetou. Správný výběr barvy nebo jejího odstínu se projeví na duševní pohodě všech, kteří s vámi interiér sdílejí. Nic nezkazíte, pokud vymalujete neutrálně a doplňky zvolíte v nápadnějších barvách. V opačném případě by se byt mohl stát nepříjemným místem pro relaxaci a to vy přece nechcete.